Kompozit Deck Nedir? Özellikleri

Kompozit Deck Nedir?

Kompozit Deck

Araştırmalara göre kompozit deck Covid-19 virüsü ortaya çıktığından beridir özellikle insanlar evlerine karşı daha bağlı hale geldi. Bu süreçte birçok birey ev dekorasyonunun yanında bahçe dekorasyonuna da önem vermeye başladı. Kompozit gerek görsel olarak dış mekanlara ayrı bir hava katmakla birlikte, sağlamlığıyla da ön plana çıkan zemin kaplama ürünüdür. İçerisinde %60 ahşap tozu, %35 polipropilen ve %5 bağlayıcılardan oluşmaktadır.

Kompozit Deck Özellikleri

Kompozit Deck, suya, neme ve kötü hava şartlarına karşı  dayanıklıdır. Çatlamazlar, kıymıklanmazlar, bakım istemezler. Özellikle antibakteriyel bir yapısı olduğundan dolayı insanlar yeni yeni tercih etmeye başlamışlardır. Sık Sık bakım istemez. Çevreye kesinlikle zararı yoktur yani çevre dostudur. Montajı basittir. Dilenirse sökülüp başka yerde kullanılabilir. Herkes alıp montaj videolarını izleyip kendisi uygulayabilir. Her dış mekana uygun bir üründür.

Kompozit Deck Nasıl Uygulanır?

Bahçeye uygulanmak istediğinde betona gerek kalmadan çelik profillerle altyapı oluşturulup uygulaması yapılır. Çelik 30*40 2 mm boyalı kutu profil kullanılabilir. Zemin düz ise herhangi bir pürüz veya çapak barındırmıyorsa kompozit karkas malzemelerle altyapısı oluşturulup uygulanır. Örnek vermek gerekirse en üst şapı atılan zemin, mermer üzeri ya da seramik üzeri uygulamaları buna örnek verilebilir. Çelik profil kullanılan altyapı 7-8 sene sonra bakım ister. Kompozit karkas malzeme kullanılmış alt yapılar bakım istemez.

Kompozit Deck Özellikleri

Kompozit Deck Uygulama Alanları

Kompozit Deck Uygulama

 Havuz Kenarları

 Kafe ve Restoranlar

 Teraslar

 Kış Bahçeleri

 Sauna

 Banyo vb.

Kompozit Deck Fiyatları

Kompozit Deck fiyat olarak biraz can sıkan ancak günümüzdeki ekonomi ve dolar kuruna göre normal fiyatlarda olan bir zemin kaplama malzemesidir. 2022 Güncel olarak ( Deck Parkesi + Metal Klips + Alt Yapı Karkas ile birlikte 3 parça halinde 1m2 fiyatı 550 TL+ KDV ) ‘dir.

HESAPLAMA ARAÇLARIMIZI DENEDİNİZ Mİ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir